WEEKEND W NAWAKSZUT


15-16.11.2014r. W stolicy Mauretanii  - Nawakszut, pomimo, że obeszliśmy ją dookoła na piechotę nie ma co zadziwić. Spędzamy weekend w Auberge Sahara. Miejsce warte polecenia głównie dlatego, że przewijają się tutaj turyści podróżujący  po Afryce na wszystkie możliwe sposoby.  Wczorajszy dzień spędziliśmy w towarzystwie młodego Holendra - Alwarta, który po 2 latach pracy jako inżynier wybrał się w dwuletnią rowerową podróż dookoła świata.   Bardzo sympatyczny, kontaktowy chłopak dokumentuje swoją podróż kręcąc świetne filmiki (sprawdźcie sami www.Alwartboers.com). Wszyscy w auberge czekamy na otwarcie Ambasady Senegalu w poniedziałek o 8.30, a my dodatkowo również czekaliśmy na otwarcie Ambasady Mali . Wczoraj mieliśmy dużo szczęścia, bo sobota jest tutaj dla wszystkich dniem wolnym. Poszliśmy do Ambasady Mali zobaczyć  jedynie gdzie się znajduje , w jakich dniach i godzinach jest czynna.  Szczęście polegało na spotkaniu przed budynkiem konsula, który akurat przyjechał. Pomimo tego, że nie mieliśmy przy sobie ani wymaganych kserokopii paszportów, ani zdjęć konsul sam zrobił nam ksero, pomógł wypełnić wnioski wizowe i po pół godzinie wręczył nam paszporty z wizami do Mali. Zaskoczeni tym obrotem spraw byliśmy mu ogromnie wdzięczni , bo na jego biurku widzieliśmy stertę paszportów z wnioskami wizowymi. Nasz kolega Holender nie mogąc się nadziwić,  do wieczora wszystkim opowiadał jakie mieliśmy szczęście.

Informacje praktyczne:

Najważniejszy punkt – fontanna z czterema delfinami pośrodku drogi wjazdowej N2 z Nouadhibou.

Auberge Sahara (100m od fontanny) : 4000 UM za samochód i 2 osoby. Podobne ceny za miejsce w pokojach.

Ambasada Senegalu  (uwaga-zmiana adresu) – jadąc drogą z Nouadhibou na rondzie z delfinami skręcamy w lewo i jedziemy około 300-400m. Ambasada jest po prawej stronie. Do wizy trzeba wcześniej wypełnić elektronicznie wniosek wizowy na stronie www.visasenegal.sn. Opłata za wizę 52euro,  płatna kartą po wypełnieniu wniosku . Po dokonaniu płatności otrzymujemy prewizę, którą należy wydrukować i zabrać do ambasady. Oprócz tego należy mieć ze sobą ksero pierwszych pięciu stron paszportu i zdjęcie. Paszporty z wnioskami wizowymi złożone rano są do odebrania po 14-tej (osoby, które wypełnią wniosek i opłacą wizę z kilkudniowym wyprzedzeniem dostają drugiego e-maila z potwierdzeniem i otrzymać wizę mogą od ręki). Ambasada czynna od poniedziałku do czwartku od 8.30 do 16, a w piątek od 8.30 do 12.   

Ambasada Mali – jedziemy tak samo jak do A. Senegalu tylko 1500m dalej. Formalności jak w opisie. Cena za wizę 6500UM , płatna gotówką. 


Komentarze