Lokalizacja

Senegal
Saloum Delta

Kategoria

Cultural

Data wpisania

2011

odwiedziło

3 osób

planuje odwiedzić

0 osób

miejsce w rankingu

613

  • ...
      pełen opis wizyty

    Adam Bączar

      .  Pomimo tego, że ten duży park wpisany jest na Listę UNESCO nie ma na jego temat  informacji przydatnych turystom. Wszędzie powtarzane są jedynie ogólniki i slogany, które potwierdzają się w rzeczywistości. Mianowicie , że jest to potężna delta rzeki Saloum , główną  jego atrakcją są bujnie porastające wszystkie wysepki i brzegi mangrowce, co tworzy dobre warunki do gniazdowania ptactwa. Brak jest informacji na temat możliwości zwiedzania tego parku, miejsca gdzie można uzyskać jakiekolwiek dodatkowe informacje na jego temat. Kierując się podpowiedzią przewodnika Lonely Planet  pojechaliśmy do miejscowości Djifere w miejsce , gdzie rzeka bardzo szerokim rozlewiskiem wpływa do oceanu. Właściwie całą niedzielę zajął nam przejazd tam i z powrotem. Wprawdzie sam park nie powalił nas na kolana , ale po drodze mieliśmy okazję podziwiać wszystko to, co przyroda Senegalu ma do pokazania turystom. Jak na razie Senegal będzie nam się kojarzył z pięknymi , ogromnymi baobabami, mnóstwem różnokolorowych ptaków. Koniec listopada to czas zbioru arbuzów,  hibiscusa  i „żniwa” orzeszków ziemnych.  Bardzo nam się podobają tradycyjne domy na senegalskiej wsi. Są to małe budynki z glinianej cegły na rzucie kwadratu, przykryte okrągłym spiczastym dachem  z trzciny.     
  • ...
  • ...

Fishing and shellfish gathering have sustained human life in the 5,000 km2 property, which is formed by the arms of three rivers. The site comprises brackish channels encompassing over 200 islands and islets, mangrove forest, an Atlantic marine environment, and dry forest.

The site is marked by 218 shellfish mounds, some of them several hundreds metres long, produced by its human inhabitants over the ages. Burial sites on 28 of the mounds take the form of tumuli where remarkable artefacts have been found. They are important for our understanding of cultures from the various periods of the delta's occupation and testify to the history of human settlement along the coast of West Africa.

Źródło: World Heritage Convention
http://whc.unesco.org/en/list/1359

Mini forum

×   Brak dodanych

Dodaj komenatrz

×   Zaloguj się aby dodać komentarz

 Logowanie

  Zaloguj przez Facebooka

Zapomniałeś hasła?

 Nie masz konta?


Zarejestruj się